Techinside Google News
Techinside Google News

Nokia 5G ve endüstri 4.0 ortaklığını genişletiyor

Telekom şirketi Nokia ve bilgi teknolojisi kuruluşu Kyndryl, daha fazla özel 5G bağlantısı ve Endüstri 4.0 çözümleri dağıtma planlarıyla ortaklıklarını üç yıl daha uzattı.
- Advertisement -

Telekom şirketi Nokia ve bilgi teknolojisi kuruluşu Kyndryl, daha fazla özel 5G bağlantısı ve Endüstri 4.0 çözümleri dağıtma planlarıyla ortaklıklarını üç yıl daha uzattı.

İki şirket, 5G kablosuz ağları kullanarak fabrikaları otomatikleştirerek şimdiden 100’den fazla müşteri topladı. Nokia’nın basın açıklamasına göre, ortaklığın mevcut anlaşmalarının yüzde 90’ı çokuluslu petrokimya, madencilik ve kereste ve enerji şirketleri dahil olmak üzere endüstriyel imalat sektöründeki işletmelerdir.

Nokia küresel girişim başkanı Chris Johnson: “Kyndryl ve Nokia, dijital dönüşüm konusunda ortak bir vizyona sahip ve ilgili sektörlerimizin liderleri olarak bu pazarı birlikte büyütmeye kararlıyız” dedi.

Kyndryl’de ağ ve sınır bilişimin küresel uygulama lideri Paul Savill: “Nokia ile ortaklığımız, müşterilerin çalışma alanlarını ve operasyonlarını dijital olarak dönüştürmeleri için ortak yenilik ve ortak yaratma üzerine odaklanmıştır. Geçtiğimiz 12 ayda Dow Chemical gibi müşteriler için özel kablosuz ağ dağıtımında gördüğümüz başarı, şirketlerin Endüstri 4.0 dönüşümünü tüm endüstrilerde hız ve ölçekte yönlendirmesine ortaklaşa yardımcı olabileceğimize olan inancımızın bir kanıtıdır” dedi.

Nokia ve Kyndryl, Teksas’taki petrokimya işleme tesisinde Dow Chemical için özel bir kablosuz ağı başarıyla hayata geçirdi. Nokia, Dow Chemicals fabrikasının dijital modernizasyonunun işçi güvenliğini artırdığını ve uzaktan sesli ve görüntülü işbirliğinin yanı sıra gerçek zamanlı akıllı prosedürlere olanak sağladığını söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir