Nükleer enerji kooperatifi Blockchain’den faydalanacak

0

nükleer enerji kooperatifi

Rus nükleer enerji kooperatifi Rastom, blockchain projeleri geliştirmeyi planlıyor. Rastom blockchain ile iş süreçlerinde dijitalleşme ve verimlilik sağlayacak.

Nükleer enerji kooperatifi blockchain’e giriyor

Rusya Nükleer Enerji Kooperatifi Rastom, blockchain’e giriş yapıyor. Rastom başkanı Evgeny Abakumov, blockchain ile dijital ve efektif bir yapıya kavuşmayı planlıyor.

Raston bunun için alanında uzman çalışanları istihdam edecek. Üstelik yapay zeka ve nesnelerin interneti (IoT) alanlarında da bu tip bir planlama yapılacak.

Rusya’da özel kurumlar blockchain ve kripto para odaklı projelere yatırım yapıyor. Ancak yasal olarak Rusya’da bazı zorluklar bulunuyor. Bu yıl Ocak ayında yürürlüğe girmesi beklenen 3 maddelik yasa tasarısının görüşmeleri Ekim ayına kaldı.

Yasa tasarısının da geçmesiyle Rusya’da nükleer enerjiden sosyal hizmetlere kadar geniş bir ağda blockchain kullanımı başlamış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>