Techinside Google News
Techinside Google News

Nvidia ARM’ı satın alabilecek mi?

Nvidia ARM’ı satın alabilmek için uzun süredir görüşmelerini sürdürüyor. İngiltere düzenleyicisi, konuyla ilgili incelemeler yapıyor.
- Advertisement -

Nvidia ARM’ı satın alabilmek için uzun süredir görüşmelerini sürdürüyor. İngiltere düzenleyicisi, konuyla ilgili incelemeler yapıyor.

Nvidia ARM konusunda dirençle karşı karşıya

Nvidia Corp’un 40 milyar dolarlık İngiliz çip tasarımcısı ARM’ı satın alması, bir İngiliz düzenleyicinin bunun rakiplere zarar verebileceğini ve rakipleri tehlikeye atabileceğini düşünmesiyle daha uzun bir inceleme sürecine gitti. Daha sonra konuyla ilgili ve önemli bir engelle karşılaşıldı.

İngiltere’de, finansal milliyetçilikteki artışın ve temel tesislere sahip olma gerekliliği konusundaki farkındalığın artmasıyla, ARM’ın durumu bir kez daha tartışma konusu oldu. İngiltere’nin rakip düzenleyicisi, birleştirilmiş varlığın tüm dünyadaki pazarlarda ve bilgi merkezleri, nesnelerin interneti, otomotiv ve video oyunları gibi büyük sektörlerdeki rakipleri azaltabileceğini belirterek baskıyı destekledi.

Rakipler ve Piyasalar Otoritesi başkanı Andrea Coscelli, “Nvidia’nın ARM’yi yönetmesinin, temel yeniliklere erişimlerini kısıtlayarak ve nihayetinde çeşitli önemli ve büyüyen pazarlarda gelişmeyi bastırarak Nvidia’nın rakipleri için gerçek sorunlar üretmesinden endişe ediyoruz” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir