Nvidia gelir rekoru kırdı

0

Nvidia gelir rekoru

5 milyar dolar ile Nvidia gelir rekoru kırdı. Bu gelir, Nvidia’nın tarihi boyunca elde ettiği en yüksek çeyrek bazda gelir oldu.

Nvidia gelir rekoru ile bir ilki başardı

Donanım sektöründe yaşanan talep artışı, bu alandaki üreticilerin gelirlerine doğrudan yansıyor. Nvidia, tarihi boyunda elde ettiği en yüksek çeyrek bazlı gelire ulaşmayı başardı.

Kasım ile Ocak ayları aralığını kapsayan üç aylık finansal rapora göre Nvidia, bu çeyrekte 5 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61, bir önceki çeyreğe göre ise yüzde 6 oranında artış yaşanmış oldu. Nvidia’nın gelirlerindeki en büyük katkı ise oyun sektöründen geldi. Bu sektörden Nvidia yaklaşık 2.5 milyar dolar gelir elde etti.

Ayrıca kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik de şirketin gelirlerine doğrudan olumlu yansıdı. Nvidia gelirinin yaklaşık yüzde 10’luk kısmını madencilere yönelik sattığı ekipmanlardan sağladı. Veri merkezi bölümü ise 1.9 milyar dolar gelir elde ederken, geçen yıla kıyasla yüzde 100’lük artış sağladı. 2021 yılı ilk çeyreğinde ise şirketin 5.3 milyar dolar ile yeni bir rekora imza atması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>