Nvidia tedarik zincirinde talep artıyor

0

Nvidia tedarik

ABD merkezli teknoloji şirketi Nvidia tedarik zincirinde talep artışı yaşadığını açıkladı. 2020 yılı ilk çeyreğinde toparlanma yaşanıyor.

Nvidia tedarik zincirinde toparlanma gösteriyor

Koronavirüs salgınının gölgesinde geçen 2020 yılı ilk çeyreği birçok şirketi mali anlamda zor durumda bıraktı. Ancak sürpriz şekilde toparlanma yaşayan sektörler de oldy.

[https://www.techinside.com/turkiye-corona-virusun-toplu-tasimaya-etkisi/]

Donanım sektörünün dev isimlerinde Nvidia’nın CFO’su Colette Kress, Çin’de dizüstü bilgisayarlar için talebin arttığını söyledi. Virüsün etkilerinin Avrupa’ya kayması sonrasında, Uzak Doğu Ülkelerinin ekonomik olarak biraz daha toparlanmaya başladığı vurgulandı.

Colette Kress Nvidia’nın dizüstü bilgisayarlar, mobil ve sanal gpu’lar, masaüstü bilgisayarlar, Workstationlar ile internet, bulut ve hiperölçekli platformlarda yükseliş yaşadığını belirtti.

Ayrıca Nvidia’nın raporunda, şirketin tedarik zincirinde yüzde 70 ila yüzde 80 arasında toparlanma yaşayacağı belirtildi. Nivdia’nın bu konudaki önceliğinin ise tüm tedarik zincirinde ihtiyacı karşılamak olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>