Oatly elektrikli süt kamyonları ile sektöre yön verecek

0

elektrikli süt kamyonları

Yeşil teknoloji, gelişmiş bir değere sahip şirketler için büyük fırsat. En son örnek, dünyanın en büyük yulaf sütü şirketi olan ve önde gelen elektrikli nakliye şirketi Einride ile ortaklığını genişleten Oatly.

Ortaklık, son iki yıldır Avrupa’da başarı gördükten sonra Oatly’nin Kuzey Amerika operasyonlarına elektrikli kamyonlar getirecek. Bu girişim, Oatly’nin 2029 yılına kadar karşı çalıştığı daha geniş sürdürülebilirlik hedeflerine bağlıdır ve kaç şirketin yeni nesil teknolojileri daha geniş bir marka kimliğini desteklemek olarak gördüğüne iyi bir örnektir.

Oatly Kuzey Amerika’da Lojistik Başkan Yardımcısı Chi Mbachu, “Oatly, küresel gıda sistemini insanlar ve gezegen için daha sağlıklı bir sisteme dönüştürme görevinde. Bu sistemin kritik bir parçası, bizim ve daha geniş yiyecek ve içecek endüstrisinin tedarik zincirinde kullandığımız ulaşımı içeriyor” dedi. Chi: “Nakliye lojistiğimiz de dahil olmak üzere, çevre üzerinde daha az etki bırakmak için işimizde yapabileceğimiz her türlü iyileştirme, doğru yönde atılmış bir adım ve Oatly’de sürekli olarak çaba sarf ettiğimiz bir şey. Bu elektrikli kamyonları almaktan heyecan duyuyoruz. Kuzey Amerika’da yoldayız ve sürdürülebilir kara taşımacılığına küresel geçişimize devam ediyoruz” diyor.

Navlun, küresel sera gazı emisyonlarının yaklaşık %8’ini oluşturuyor; bu rakam, yeni teknolojilerin piyasaya sürülmemesi durumunda 2050 yılına kadar iki katına çıkacak. Bununla birlikte, kamyon taşımacılığı, otomasyonun ve en önemlisi elektrikli araçların ortaya çıkmasıyla birlikte büyük bir yeniden yapılanmadan geçiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>