OBASE, RichRelevance ile iş ortaklığı yaptı

0

OBASE Genel Müdürü Dr. Bülent Dal
OBASE Genel Müdürü Dr. Bülent Dal

Sunduğu çözümlerle alışveriş ortamı ve müşterinin dijital dokusuna uyumlu hizmetler sunan OBASE, kendi çözümlerini tamamlayan RichRelevance ile işbirliği yaptı.

OBASE, müşteri verilerini iş değerine dönüştüren karar destek sistemi alanlarındaki deneyimlerini, Amazon’un akıllı öneri sistemini inşa eden David Selinger ve ekibinin kurduğu RichRelevance ile birleştirdi. Şirket, RichRelevance’ın e-ticaret ve perakende kuruluşlarına kişiye özel akıllı öneri operasyonunu kesintisiz yürütme imkanı sağlamayı amaçlıyor.

OBASE Genel Müdürü Dr. Bülent Dal, 4. E-Ticaret Konferansı’nda yaptığı konuşmasında Türkiye’deki omni-channel uygulamalar ve RichRelevance iş ortaklığı ile ilgili şunları söyledi:

“Müşterinin tüm geçmiş deneyimini ve anlık etkileşimlerini izleyip en özel öneriyi sunmak günümüzde dünyadaki tüm şirketlerin önceliğidir. Türkiye’de ise bu anlamda kişiselleştirme ve akıllı öneri sistemlerini kullanan firmalar henüz oldukça az. Şirketler pazarlarını büyütmek, hatta varlıklarını devam ettirebilmek için operasyonlarını ve pazarlama stratejilerini kişiye özel öneriler sunan uygulamalarla genişletmek zorundalar. Temmuz sonunda yayınlanan L2 Intelligence Report, Omni-Channel raporuna göre dijital kanallar tarafından etkilenerek yapılan fiziksel mağaza satışları 2012’de yüzde 14 iken, 2013’de yüzde 36’ya çıkmış bulunmakta. Lüks ürünler, elektronik ve otomobil ürünlerinde bu oran yüzde 50’ye ulaşmış durumda. Alanında dünya lideri olan RichRelevance ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı ile Türkiye’deki e-ticaret ve perakende kuruluşlarının da online ve offline’ın etkileşiminin yarattığı bu sinerjiden en verimli şekilde faydalanmaları ve büyümelerine katkı sağlamayı istiyoruz.”

RichRelevance CEO’su Eduardo Sanchez ise işbirliğine dair şu yorumu yaptı: “Kişiselleştirmiş uygulamalar global firmalar için en önemli stratejik zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. OBASE ile iş ortaklığımız, OBASE’in üstün kaynakları ve uzmanlığı ile Türkiye’deki perakende firmalarının da tüketicilerine özel taleplerine göre ileri bir müşteri deneyimi yaşatmalarını sağlamaktadır.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>