Ocado robot 50.000’den fazla ürün toplayabiliyor

0

Ocado robot

Ocado robot, mağazacılık konusuna yenilik getiriyor. 50.000’den fazla ürün kapasitesi bulunan Ocado robot, ürünleri insan gücüne gerek kalmadan düzenleyebiliyor.

Ocado robot ile ürün

Robotlar, tekrarlanan görevleri yerine getirmekte çok başarılılar. Aynı derz kaynağına kaynak yapmakta veya bir üretim hattına bir araba kapısı asmak gibi görevler buna örnek olarak verilebilir. Şimdi ise Ocado isimli robot 50.000 çeşit ürünü kendi kataloğunda tutarak hiç yanılmadan seçim yapabiliyor.

Ocado, mağaza içinde ve depolarda ürünleri daha hızlı ve hatasız yerleştirilmek üzere tasarlandı. Robot, ürünü seçtikten sonra hava kompresörlü yapısıyla ürünü tutuyor ve istenilen görevi yerine getiriyor. 3D görme sistemi kullanan robot, ürünü kavradıktan sonra zarar verilmeyeceğini de garanti ediyor. Ocado ve benzeri robotların bir yandan da istihdam konusunda yaratacağı olumsuz etki tartışmaları tekrar gündeme getirdi. Aşağıdaki video ile Ocado’nun nasıl çalıştığını izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9ENNFY5Z6PE]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>