Oculus, PC ve telefondan gücünü alan VR patenti aldı

0

Oculus patent

Oculus, geçtiğimiz yıl alınan ancak yeni duyurusu yapılan bir patent ile gündeme geldi. Patentte yer alan cihaz, direkt akıllı telefon veya PC’ye bağlanabilen bir sanal gerçeklik gözlüğüne işaret ediyor.

Oculus yeni bir ürünle mi geliyor?

Yury Anatolievic Petrov tarafından icat edilen bu cihaz, 20170364144 patent numarasıyla listelendi. Yayınlanan görsellere göre bu cihazın arka bölümüne telefonunuzu yerleştiriyor ve gerekli bağlantıyı yaptıktan sonra kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Bugüne kadar gördüğümüz VR cihazları ya kablo ile PC bağlantısı gerektiriyor ya da telefonu ekran olarak kullanarak sanal gerçekliği yaşatıyor. Bu patentteki cihaz ise telefondaki veriyi dahili ekrana aktararak çalışıyor. Son dönemde eski VR cihazlarına oranla bağlantıyı kolaylaştıran ve birçok şeyi kendi başına yapabilen ürünler öne çıkıyor. Bu patent de onlardan bir tanesi.

Henüz ne yazık ki bu patente konu olan cihazla ilgili bilgilerimiz sınırlı. Ancak yakın gelecekte eğer bu ürünün gerçeğe dönüştüğünü görürsek çok daha fazla detayı öğrenmiş olacağız. 2018 yılı, AR ve VR teknolojilerini daha sık göreceğimiz ve eskiye oranla çok daha gelişmiş cihazlarla yaşadığımız bir yıl olacak gibi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>