Ödeal, 2019 sonuçlarını paylaştı

0

Ödeal; 2019 finansal sonuçlarına göre, 81 ilde 64’ten fazla sektörde hizmet vererek, 35 bin üye işyerini aştı

Mobil POS girişimi Ödeal, 2019 sonuçlarını açıkladı. Ödeal, kurulduğundan bu yana geçen 5 yıllık süre boyunca 64’ten fazla sektöre ve 35 bini aşkın üye işyeri sayısına ulaştı. Ödeal 2020 yılını ise, Türk Telekom ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı ile başlattı. Pilot uygulama kapsamında, üç Türk Telekom ofisinde başvuru toplanıyor.

Yüzde 166 büyüme

Ödeal, 2019 yılsonu sonuçlarına göre, 35 bin üye işyerini aşma başarısının yanı sıra; 81 ilde 64’ten fazla sektörde hizmet vererek, 2018 yılsonuna göre, üye işyeri sayısını yüzde 22; işlem adedini yüzde 166 ve işlem hacmini yüzde 89 artırdı. Ödeal’ın toplam üye işyeri sayısının yüzde 75’ini bireysel girişimciler ve şahıs şirketleri; geri kalan yüzde 25’lik kısmını ise limited şirketler ve kooperatiflerle, dernekler oluşturuyor.

5 yılda ilk iki hedefe ulaşıldı, büyük iş ortaklıklar süreci devam ediyor: Halkbank’tan sonra Türk Telekom…

Sonuçlara ait görüşlerini açıklayan Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör; “5 yıl önce, özellikle küçük işletmeler ve esnafın finans kaynaklarına ulaşamama sorununu tespit ederek, “Cepte POS” ürünümüzle ödeme sistemleri sektörüne adım attığımızda, sürdürülebilir bir büyüme trendi hedefliyorduk öncelikle. Bugün, o zaman ne kadar doğru bir karar verdiğimizi görmek mutluluk verici. Sonrasında ise, hem “Yazarkasa POS” uygulaması içerisine entegre olan hem de Yazarkasa POS cihazlarına bağlanabilen ilk ödeme kuruluşu olma başarısı gösterdik. Böylece bu alanda ürün portföyünü tamamlayarak, sürdürülebilir büyümemiz ivmelenerek devam etti. Geçen sene kendimize, büyük iş ortaklıkları ve büyük projelerle büyümek gibi yeni bir hedef koymuştuk. Bu projemizin ilk meyvelerini, Halkbank işbirliği ile toplamaya başladık. Halkbank şubelerinde Ödeal sözleşmesiyle birlikte yazarkasa POS için başvuru toplamaya başlamıştık. Böylece akıllarda kalan, ‘Türkiye’de, BDDK’dan lisanslı şirketler birbirleriyle iş ortağı olarak çalışacak mı?’ sorusunu somut olarak yanıtladık. Halkbank’ın ardından, bu sene başında Türk Telekom ile anlaşma imzaladık. Pilot uygulama başlatıldı.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>