Ödeal İşyerim cirosunu ikiye katladı

1

Fevzi Güngör, Turkcell’in kontörlü hatlarına telefon ile yükleme yapan Mobilnet ve ardından ülkenin en büyük mobil ödeme şirketlerinden 3Pay ile edindiği tecrübeyi Ödeal isimli yeni bir girişime dönüştüreli üç yıl oldu. O günden bu yana fintech dünyasında hızlı bir dönüşüm yaşanıyor. Hem son kullanıcılar hem de finans profesyonelleri, finans teknolojileri alanında yaşanan yıkıcı dönüşümlere ayak uydurmaya çalışıyor.

Ödeal ise erken davranmanın avantajını yaşıyor; cep telefonlarıyla banka kartı ya da kredi kartıyla tahsilat olanağı sunarak yepyeni iş modelleri gelişmesine olanak tanıyan Ödeal İşyerim servisi, ilk çeyreği neredeyse iki kat ciro artışıyla kapattı.

Özellikle sabit maliyetleri, ciro hedefleri, aylık kotalar gibi kriterler nedeniyle POS cihazı alamayan ya da almak istemeyen günlük işlem hacmi küçük işletmeler ve bireysel girişimlere kredi kartı ve banka kartıyla tahsilat imkanı sunan Ödeal İşyerim, 72 ilde 60’dan fazla sektörde hizmet veren 7.500’ü aşkın kullanıcıya ulaştı. Kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam eden Ödeal İşyerim, 2015 son çeyrek rakamlarına göre 2016 ilk çeyrek sonunda üye işyeri sayısını %50, cirosunu ise %97 artırarak, istikrarlı büyümesini sürdürdü.

ödeal fevzi güngör

Ödeal İşyerim kullanımı yaygınlaşıyor

Türkiye’de mobil tahsilat uygulamaları alanında Türkiye’de büyük bir potansiyel olduğunu ifade eden Ödeal İşyerim Kurucusu Fevzi Güngör, “Ödeal İşyerim ile sunduğumuz mobil tahsilat hizmeti çok hızlı kabul gördü ve kullanıcı sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Ödeal İşyerim olarak orta vadede finansal teknolojiler alanında bölgesel bir şirket haline gelmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu doğrultuda 2016’da aylık 50 milyon TL hacme ulaşmayı, ürün ve hizmet çeşitliliğimizi artırmak adına çalışmalar da yürüteceğiz” dedi.

Fevzi Güngör: Türkiye fintech alanında büyük potansiyele sahip

Türkiye’de öne çıkan Fintech alanlarından olan ödeme sistemlerinin önümüzdeki günlerde en çok yatırım alacak alanlar arasında yer aldığını ifade eden Güngör, “BKM’nin verilerine göre hali hazırda 200’ün üzerinde fintech yatırımının olduğu Türkiye’de fintech işlem hacmi yıllık büyüme beklentisi yüzde 20. 2016 yılı fintech ticaret hacminin 19,6 milyar dolar olacağı bekleniyor. Global ölçekte baktığımızda 2017 yılına kadar mobil ödeme sistemlerine yapılacak yatırımın 823 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla fintech sektörü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük potansiyele sahip ve bu alanda yatırımlar artacaktır. Biz de Ödeal İşyerim olarak 2016’yı önemli büyüme oranlarıyla tamamlamak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

  1. yerli teknolojik yatırımlara tam destek veririm ama çooookkk kesinti oluyor kullanan bilir yani bankalara çalışmış oluyoruz. adamlar kar yapacak tabi ama fazlası olunca yanlış anlıyorum.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>