OneDrive otomatik kaydetme yapabiliyor

0

OneDrive otomatik kaydetme

Microsoft tarafından sunulan yeni bir güncelleme ile artık OneDrive otomatik kaydetme yapabiliyor. OneDrive otomatik kaydetme özelliği, tüm kullanıcılara sunulmaya başlandı.

OneDrive otomatik kaydetme özelliği aktif oldu

Birden fazla Windows 10 cihaz kullanan kullanıcılar için OneDrive tarafından sevindiren bir haber geldi. OneDrive artık yeni klasör koruma özelliği ile masaüstünde bırakılan önemli belgeler, resimler ve dosyaları otomatik olarak yedekleyecek. Bu sayede kullanıcı bir başka Windows 10 cihazına geçtiğinde, önemli olan bu klasörlere çok kolay bir şekilde ulaşabilecek.

Microsoft OneDrive’ın bu özelliğini ilk olarak Haziran ayında iş kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Ancak şimdi tüm düzenli kullanıcılar için klasör koruma özelliği aktif hale getirildi. Microsoft sözcüsü, OneDrive’ın yeni özelliğini geniş çağlı olarak kişisel hesaplara sunduklarını söyledi. Ayrıca içeriği OneDrive’a taşımayı kolaylaştırdığını, tüm cihazlarda önemli dosyalara erişimi sağladığını ve fidye yazılım algılama-kurtarma özelliği sunduğunu belirtti.

OneDrive klasör koruma özelliğini aktif hale getirmek için ayarlar kısmından otomatik kaydetme sekmesini seçebilirsiniz. Bu işlem sonrasında otomatik kaydetme özelliği aktif olacak ve senkronize bir şekilde çalışma imkanı sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>