Online sağlık platformu DocPlanner’a 80 milyon Euro yatırım

0

Platformun aldığı yatırım 130 milyon Euro’ya ulaştı

Küresel online sağlık platformu DocPlanner,  80 milyon Euro tutarındaki E Serisi finansal yatırım turunun kapandığını duyurdu. One Peak Partners ve Goldman Sachs Private Capital Investing; mevcut yatırımcılar Piton Capital ve ENERN Investments’ın katılımıyla gerçekleşen bu yatırımla birlikte DocPlanner, aldığı yatırım miktarı toplamda 130 milyon Euro’ya ulaştı. 

DocPlanner’ın kurucusu ve CEO’su Mariusz Gralewski, yeni yatırıma ilişkin şunları söyledi: “Ana faaliyet alanımızdaki büyüme hızı gittikçe artıyor ve sağlık sektörü pazarı geliştikçe, hem müşteri segmenti hem de ürün sunumu açısından daha fazla fırsat önümüze çıkıyor. Son yatırım turumuzdan bu yana, çekirdek pazar ve hizmet olarak yazılım (SaaS) işlerine odaklandık. Şu anda da yeni büyüme alanlarına yoğunlaşmaktayız. Bu dönem, DocPlanner, hastalar, doktorlar ve tüm paydaşlarımız için heyecan verici bir zaman.”

DocPlanner’ ın Türkiye iştiraki DoktorTakvimi.com’un CEO’su Cem Yücelten ise “Bu yatırım turunda elde ettiğimiz destek ile Türkiye de dahil olmak üzere tüm pazarlardaki gelişimimize hem sayısal olarak hem de ürün yelpazesi açısından devam edeceğiz. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri her zaman DocPlanner çatısının asli unsurlarından olmuştur. Bu kültür ile beraber, tüm paydaşlarımızla birlikte güçlü bir geleceğe doğru ilerlemekteyiz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>