OpenSea sahte NFT’ler ile gündemde

0

OpenSea sahte NFT

OpenSea’de ücretsiz olarak basılan NFT’lerin yüzde 80’inden fazlası sahte veya intihal çıktı. OpenSea sahte NFT’ler ile gündeme geldi.

OpenSea sahte NFT’ler için önlem almaya yeni başladı

OpenSea ücretsiz NFT yaratma aracına sınır getireceğini duyurdu. OpenSea araca 50 öğe sınırı ekleyeceğini söyledi. Tahmin edilebileceği gibi duyuru, OpenSea kullanıcıları arasında popüler değildi ve şirket rotayı hızla tersine çevirdi. Ancak bunu yaparken, özellik hakkında bazı bağlamlar sağladı.

Vice News tarafından tespit edilen bir Twitter iletisinde şirket, ücretsiz para basma aracıyla yakın zamanda oluşturulan NFT’lerin yüzde 80’inden fazlasının intihal veya spam içerdiğini söyledi.

Sanatçılar ve fotoğrafçılar aylardır şirketin dolandırıcıların ve botların işlerinden kâr etmesini önlemek için yeterince çaba göstermediğinden şikayet ediyordu. OpenSea, Twitter’da, “Aldığımız her kararı yaratıcılarımızı göz önünde bulundurarak alıyoruz. Başlangıçta, içerik oluşturucuların uzaya katılmasını kolaylaştırmak için paylaşılan vitrin sözleşmemizi oluşturduk. Bu kararı kolayca vermedik. Tüm topluluğumuzdan aldığımız geri bildirimleri ele almak için değişiklik yaptık” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>