Oracle’dan bulut pazarlama çözümleri

0

cloudgs_marketingGeçtiğimiz ay ülkemizi Oracle’ın üst düzey yöneticilerinden Reggie Bradford ziyaret etti. Oracle’da pazarlama bulut yöneticisi olarak görev yapan Reggie Bradford,  kurucusu olduğu Vitrue isimli bulut tabanlı sosyal pazarlama platformu şirketini 2012 yılının Mayıs ayında Oracle’a sattı. O günden bu yana Oracle’da kendi ürün grubunun başkan yardımcısı olarak da görev yapıyor.

Türkiye ziyaretinden Oracle’ın yeni ofisinde kapalı bir basın grubuyla bir araya gelen Reggie Bradford, pazarlama ve bulut konularında şunları söyledi:
“Pazarlamacıların ve markaların ideal müşterileriyle yaşadıkları gerçek zamanlı ve kişiselleştirilmiş deneyimlerini yönetmelerine yardımcı olabilmek için Oracle, Oracle Pazarlama Bulut Hizmeti’ni üç yeni yenilikle daha da geliştirdi: Offline Data Append, Match Multiplier ve Business Units for Content Marketing. Bu son yeniliklerle birlikte müşteri profilleri çevrimdışı satın alma verileriyle zenginleşmekte, içerik pazarlaması girişimleri arasındaki işbirliği artırılabilmekte ve müşterilerin farklı cihazlardan gerçekleştirdiği etkileşim de geliştirilebilmektedir. OraclePazarlama Bulut Hizmeti’ndeki en son yenilikler arasında ayrıca pazarlama çalışanlarının bütünleşik ve tutarlı kanallar arası deneyimin bir parçası olarak müşteri hizmetlerinden faydalanmalarına yardımcı olan Oracle Hizmet Bulutu ile gerçekleştirilen yeni entegrasyonlar da yer almaktadır. “

Oracle Pazarlama Bulut Yöneticisi Reggie Bradford
Oracle Pazarlama Bulut Yöneticisi Reggie Bradford

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir CMO Club çalışmasından rakamlar da paylaşan Bradford, sözlerini şöyle bitirdi:
”Bu çalışmaya göre kişiye özel ve müşterinin bizzat katıldığı bir müşteri deneyimini kanallar arasında gerçek anlamıyla sunabilenler sadece ankete katılan pazarlama yöneticilerinin yüzde 13’ü. Bu zorluğun üstesinden gelmek ve içerik ve deneyimleri bireysel müşterilere göre düzenleyebilmek içinse pazarlama çalışanlarının sosyal, mobil, web, e-posta, video ve diğer dijital kanallardan edinilen kavramsal ve davranışsal verileri elde edip dinleyebilmesi ve bunları “çevrimdışı” davranışlardan elde edilen ilgili verilerle birleştirebilmesi gerekmektedir. Doğru veriler elde edilerek ve bu verilerden faydalanılarak pazarlama çalışanlarının kanallar arasında kişiye özel müşteri deneyimlerini sunabilmesi çok daha kolaydır.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>