Otonom araçlar otoyollarda denenecek

0

Otonom araçlar otoyollarda

Mercedes-Benz ve Bosch tarafından yürütülecek çalışmayla, otonom araçlar otoyollarda denenecek. Bu denemelerle otonom araçların yollardaki performansı takip edilecek.

Otonom araçlar otoyollarda olacak

Son dönemde birçok otomotiv ve teknoloji devi kendi otonom aracını üretmeye çalışsa da henüz birçok şirket bunları test ve onay sürecine geçiremedi. Otomotiv sektörünün dev ismi Mercedes-Benz ile otonom araç yazılımları geliştiren Bosch, bu araçların testleri için bir araya geldi.

Otoyollarda yapılacak testlerde Mercedes-Benz S-Class otonm araçlar, otoyollarda denenecek. Bu araçlarla sürüş güvenliğinin sağlanması ve ulaşımın sorunsuz bir şekilde tamamlanması hedefleniyor.

Yapılacak testlerde sürüş hakkında verilerin elde edileceği ve bu verilerin araçların geliştirilmesinde kullanılacağı belirtiliyor.

Bsoch yöneticisi Dr. Michael Fausten, güvenilir ve güvenli bir teknoloji için bu testlere ihtiyaçları olduklarını söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>