Otonom polis aracı için patent alınacak

0

Otonom polis aracı için Ford tarafından patent başvurusu yapıldı. Sürücüsüz araç teknolojiler bireysel kullanım ile sınırlı kalmayıp polis araçlarına da sıçrıyor.

Otonom polis aracı ile ceza kesilebilir

Ford, bir gün trafik polislerinin yerini alabilecek olan kendi kendine çalışan polis araçları için ABD’de patent başvurusunda bulundu.

Patentin özetine göre özerk bir polis aracı, özel bir işlemci ile bir aracın bir veya daha fazla trafik kuralını ihlal edip etmediğinin tespitini yapabilir. İşlemci potansiyel olarak sensörleri, navigasyon ve haritalama teknolojisini, trafik kanunları veri tabanını, kayıt ekipmanını ve iletişim için çeşitli bağlantı içerebilir. Potansiyel olarak sürücüleri durdurabilir veya uzaktaki operatörler ile iletişim kurarak uyarabilir.

Gelecekte otomobillerimizin yarı ya da tamamen özerk olmasına bakılmaksızın trafik ihlalleri yapılırsa, yapay zekaya temelli polis arabaları düzeni sağlamak için ceza kesebilir.

Bu tür bir sistem, aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi kablosuz iletişim yoluyla bir bütün olarak yolda ve şehirlerde gözetim kameralarına girebilir. Kural ihlallerini doğrulamak için veri toplar ve şüphelileri bulmak için bu bilgiyi kullanabilir.

Otonom polis

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>