Otonom uçan arabalar göreve başlıyor

0

otonom uçan arabalar

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg, otonom uçan arabalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Otonom uçan arabalar, hizmet sektöründe görev almaya başlayacak.

Otonom uçan arabalar 5 yıl içinde gökyüzünde olacak

Elektrikli ve uçan arabalar, ulaşım kavramında önemli bir dönüşümü başlattı. Birçok otomotiv ve havacılık deviyle birlikte startup’lar, uçan arabalar geliştirerek geleceğe yönelik önemli yatırımlar yapıyor. GeekWire Zirvesi’nde konuşan Dennis Muilenburg, uçan arabaların geleceği hakkında konuştu. Muilenburg, 5 yıl içerisinde uçan otonom arabaların gökyüzünde olacağını belirtti.

Kendilerinin de uçan otonom araba prototiplerinin olduğunu belirten Muilenburg, testlere başlayacaklarını söyledi. Testlerin Airbus’ın yaptığı gibi Pendleton şehrine benzer bir alanda gerçekleşmesi bekleniyor.

Otonom hareket edebilen uçan arabalar, dikey iniş ve kalkış özellikleriyle ulaşımı çok daha basit hale getirecek. Bu araçlar ilk olarak kargo taşıma görevlerini yerine getirecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>