Otonom Waymo araçlar için yeni iş birliği

0

Otonom Waymo

Otonom Waymo araçlar için önemli bir adım daha atıldı. FCA ile Waymo otonom teknolojiler için iş birliği yaptı.

Otonom Waymo araçlar için bir yenilik daha

Otonom araç sektörünün en önemli şirketlerinde Waymo, test konusunda liderlik ediyor. Yeni iş birliğiyle Waymo, bu konuda önemli bir adım daha attı.

İkili arasında yapılan iş birliği kapsamında FCA’in RAM ProMaster ticari modeli ile Waymo’nun otonom teknolojileri birbirne entegre olacak. Aslında 2016 yılından bu yana iş birliği içerisinde olan bu ikili, kurulan yeni ortaklıkla bu iş birliğinin kapsamını genişletmiş oldu. Otonom araç teknolojilerinde bir hayli ileri seviyede olan Waymo’nun teknolojisini, artık FCA’in ticari araçlarında da görebileceğiz.

İş birliğiyle kullanılacak olan otonom araç teknolojisi, seviye 4 otonom sürüşe sahip olacak. Böylelikle FCA ve Waymo, seviye 4 teknolojisi konusunda stratejik partner olacak. Bu ortaklığın daha ileri bir aşamaya gitmesi ve Waymo’nun otonom araç teknolojisinin gelecekte FCA’in tüm araçlarında kullanılması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>