Oyun şirketi Telltale Games neden kapandı?

0

oyun şirketi Telltale Games

Batman ve The Walking Dead gibi önemli yapımlara imza atan oyun şirketi Telltale Games, geçtiğimiz günlerde kapanmıştı. Peki Telltale Games, neden başarısız oldu?

Oyun şirketi Telltale Games için kötü son

Oyun sektörü hızlı bir şekilde büyümeye devam ederken, bazı dev oyun şirketleri sürpriz bir şekilde kapanabiliyor. Başarılı yapımlara imza atan Telltale Games’in kapanışı da bunlardan biri olmuştu.

21 Eylül tarihinde Telltale Games çalışanları her zamanki gibi işe gitmiş ve The Walking Dead için sıkı bir çalışma yürütürken, işten çıkaracakları bilgisini aldılar. Çok büyük projelere imza atan ve gelir potansiyeli çok yüksek olan Telltale Games, adeta bir patron kıyımı yaşadı diyebiliriz.

Şirketin CEO’su Kevin Bruner, Mart 2017 tarihinde görevden alınmış ve Haley şirketin yeni CEO’su olmuştu. Katı tutumuyla bilinen Hawley’in göreve başlamasının ardından 90 çalışan görevden çıkarılmıştı. 21 Eylül tarihli yönetim toplantısında ise tüm çalışanlara artık işlerine son verildiği ve 1 saat içinde şirketi boşaltmaları gerektiği bilgisi verildi.

Aşılamaz sorunlarla mücadele eden Telltale Games’in son yıllarda mali güvencesi dip seviyelerdeydi. Telltale Games CEO’su Hawley ise konuyla ilgili halen resmi bir açıklama yapmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>