Özgür ifade platformu Parler’a Apple ve Google sansürü

0

Herkesin görüşlerini özgürce dile getirebileceği bir tartışma platformu olarak dikkat çeken Parler uygulamasına Apple ve Google’dan yasak geldi.

Bizim izin verdiğimiz kadar özgür konuşabilirsiniz

Google ve Apple uygulamayı marketten kaldırırken, uygulamanın yapımcısına yaptıkları uyarıların dikkate alınmadığını dile getirdiler.

Uygulamanın yapımcısı ise dev şirketlerin hoşuna gitmeyen görüşleri sansürleyerek özgür ifadenin mümkün olmayacağını, bu nedenle Google ve Apple’ın tehditlerine boyun eğmeyeceklerini hatırlatıyor.

Öte yandan, Twitter, Facebook, Instagram, YouTube, Twitch, Reddit gibi platformlarda engellenen Trump hesapları ve Trump taraftarları, kendine Parler üzerinde bir alan bulmuşlardı. Şimdi uygulamanın yasaklanmasıyla bu alanda da bir engel yemiş oldular.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>