Panasonic yansıma önleyici film geliştirdi

0

Panasonic yansıma önleyici film

Otomobil ekranları için Panasonic yansıma önleyici film geliştirdi. Bu film, otomobiller için daha pratik bilgi eğlence ekranları sunacak.

Panasonic yansıma önleyici film projesini başlattı

Japonya merkezli elektronik devi Panasonic, otomotiv sektörü için yeni bir çalışmaya imza attı. Panasonic, yansıma önleyici film ile sürücülerin işini bir hayli kolaylaştıracak.

Panasonic’in yeni ekran teknolojisi, farklı optik kırılma indisine sahip iki tip reçineden oluşuyor. Bu reçine, yansıma önleyici katman özelliği taşıyor. Yansıma katsayısı yüzde 0.5 olan bu film ile üzerindeki parlamalar ve yansımalar sönümleniyor.

Modern otomobillerin kontrol panelinde kızılötesi sensörler kullanarak izleme yapan sistemler de bulunuyor. Panasonic, UV radyasyonu için yenilikçi bir çözüm sağlayan bu teknolojinin, 2021 Nisan’da seri üretime geçebileceğini vurguluyor. Panasonic’in yeni teknolojisinin hangi otomobillerde yer alacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>