Pandora’nın CEO’su da istifa ediyor

1

2017 yazı teknoloji CEO’larına hiç iyi gelmedi. Uberi’in kurucusu ve CEO’su Travis Kalanick’in şirketteki görevlerinden istifa etmeye zorlanmasının ardından şimdi de ünlü müzik servisi Pandora’nın kurucusu ve CEO’su görevinden ayrılmaya hazırlanıyor.

Spotify’ın en önemli rakiplerinden olan Pandora, Haziran ayı başında Sirius XM’den 480 milyon dolar yatırım almıştı. Bunun karşılığında Pandora’nın %19’una ve yönetim kurulunda 3 koltuğa sahip olan Sirius XM şimdi CEO’yu kendisi belirlemek istediği için Tim Westergren’in istifa etmeye hazırlandığı anlaşılıyor.

2016’da 1.9 milyar dolar ciro yapan Pandora ne var ki 343 milyon dolar zarar ederek büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı. 76.7 milyon kullanıcıya sahip olan Pandora Spotify ve Apple Music’e karşı en büyük rakip müzik servisi olarak görülüyor.

Ancak şirket’in Mart ayındaki son raporlarına göre, geçen yılın Mart ayına oranla 2.7 miliyon kullanıcı kaybı yaşadığı görülüyor. Yaşanan bu kan kaybı, Sirius XM’in yönetimi ele almasının asıl nedeni olarak ortaya çıkıyor. Bakalım, güçlü mali yapısı ve medya alanındaki deneyimi ile Sirius XM Pandora’yı Spotify ve Apple Müsic karşısında ayakta tutmayı başarabilecek mi?

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>