Pantech tekrar satıldı!

0

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Pantech, yeni girişimlerinin başarısız olması ve borçları nedeniyle sadece 10 milyon won’a (8,800 dolar) satıldı. Piyasada bir türlü tutunamayan şirket, bu kez KNA Holdings ile büyümeye çalışacak.

Pantech, KNA Holdings’e satıldı

Şirketi kurucusundan 2015’te satın alan Solid, mali durumlar ortaklardan ve alacaklılardan gelen talebin kötüye gitmesi nedeniyle satışın kaçınılmaz olduğunu açıkladı. Kötü bir performans göstererek satışlarda başarı sağlayamayan Pantech, Mayıs ayında akıllı telefon hizmetlerini askıya almıştı. Şirket, iki yıl önce Solid ve Optis firmasına satılmadan önce iflas etmiş, ancak nesnelerin interneti ile Güneydoğu Asya’ya hareketlilik katacağının sözünü vermişti.

Ancak işler beklenildiği gibi gitmedi. Geçen sene başlatılan son akıllı telefon olan projesi IM-100 satışlarında da ivme kazanılamaması nedeniyle şirket ikinci kez satıldı. Pantech şimdi patent uzmanları tarafından kurulmuş bir uzman firma olan KNA Holdings’in yönetimine geçti. KNA Holdings, telefon üreticisinin 110 milyar won’luk (97 milyon dolarlık) borcunu ödeyecek. Solid, satışın firmanın patent telif hakları yoluyla gelir elde etmeye devam etmesini sağlayacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>