Pasif Bitcoin cüzdanı 1 milyar dolarlık işlemle gündemde

0

Pasif Bitcoin cüzdanı

2015 yılından beri kullanılmayan pasif Bitcoin cüzdanı 1 milyar dolarlık işlemle gündeme geldi. Bu cüzdanın Silk Road ile ilişkili olduğu da belirtiliyor.

Pasif Bitcoin cüzdanı yeniden hareketlendi

Kripto para sektöründeki dinamikler çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bununla birlikte geçmişteki yatırımcıların pasif haldeki cüzdanları da zaman zaman harekete geçebiliyor.

2015 yılından beri pasif bir halde olan Bitcoin cüzdanının harekete geçmesi, kripto para sektöründe yeni bir gündem oluşturdu. Uzun zamandır pasf haldeki bu cüzdandan, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin çekildi.

Ancak bu cüzdanla ilgili bazı soru işaretleri de bulunuyor. Genel olarak bu cüzdanın hackerlar arasında el değiştirdiği belirtilmekteydi. Son olarak Silk Road ile ilişkili olduğu iddia edilen bu cüzdandaki varlığın, kimin tarafından çekildiği ise bilinmiyor.

Kripto para cüzdanlarındaki anonimlik, bu varlıkların suç amacıyla kullanılmasının da önüne geçiyor. Suç örgütü ile ilişkili olduğu iddia edilen bu cüzdanın ise kim tarafından kullanıldığı halen bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>