PayPal kripto para ödemelerini kabul edecek

0

PayPal kripto para

Günümüzün en büyük ödeme platformlarından PayPal kripto para piyasasına yeşil ışık yaktı. PayPal kripto para ile yapılan ödemeleri kabul edecek.

PayPal kripto para ödemeleri ile piyasaya hareketlilik katacak

Kripto para piyasasındaki büyüme, geleneksel ve dijital platformların da bu alana yönelik yeşil ışık yakmasını neredeyse zorunlu kılıyor. Dünyanın en büyük çevrimiçi dijital ödeme platformu PayPal da kripto paralara yönelik adım atan platformlar arasında yer aldı.

Uzun bir süredir beklenen açıklamayla PayPal, 2021 yılının ilk ayları itibariyle kripto paralarla yapılacak ödemeleri kabul edeceğini duyurdu. Şu anda 346 milyon hesaba ve 222 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip olan PayPal’ın kripto paraları kabul etmesi, kripto para piyasasının büyümesi açısından da büyük bir öneme sahip.

PayPal’ın ilk etapta Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash para birimleri ile yapılacak ödemeleri kabul edeceği belirtiliyor.

Kullanıcılar ödemelerini kripto para ile yapacak ve dönüştürme işlemindeki sorumluluk PayPal tarafında olacak. PayPal’ın bu hamlesiyle küresel ölçekte kripto para ödemelerinin yaygınlaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>