PayPal netret gruplarını engelleyecek

0

PayPal nefret grupları

PayPal nefret gruplarını finanse eden şirketleri engelleyecek. Bunun için PayPal ile ADL ortaklık kurarak, araştırma yapacak.

PayPal nefret gruplarını finanse etmeyi engelleyecek

PayPal Holdings, ABD’deki aşırılık yanlısı ve nefret hareketlerinin suç faaliyetlerini finanse etmek için finansal platformlardan nasıl yararlandığını araştırmak için Anti-Defamation League (ADL) ile ortaklık kuruyor.

Girişimkar amacı gütmeye, n bir kuruluş olan Anti-Defamation League (ADL) ile beyaz üstünlükçü ve hükümet karşıtı örgütleri destekleyen finansal akışları ortaya çıkarmaya ve bozmaya odaklanacak.

PayPal, girişimler yoluyla toplanan bilgilerin finans sektöründeki diğer firmalar, kanun uygulayıcılar ve politika yapıcılarla paylaşılacağını söyledi. California merkezli şirket yıllardır platformu aracılığıyla yasa dışı faaliyetleri ve akışları önlemeye yardımcı olmak için karmaşık sistemler geliştiriyor. PayPal’ın baş risk sorumlusu ve risk ve platformlar başkan yardımcısı Aaron Karczmer, bazı yeteneklerini paylaşarak olumlu bir sosyal etki yaratmayı umduğunu söyledi.

Karczmer bir röportajda, “Ne yazık ki dünya genelinde toplumda hızla artıyor gibi görünen nefret ve aşırıcılıkla mücadele üzerinde bir etkimiz olmasını umuyoruz” dedi.

2020’de PayPal, yasadışı ateşli silah kaçakçılığında kullanılan ödeme sistemlerini araştırmak için kriminologlar ve akademisyenlerle bir araya geldi. Ortak bir Mali İstihbarat Birimi aracılığıyla insan kaçakçılığıyla mücadele etmek için kar amacı gütmeyen Polaris grubuyla ortaklıklar kurdu. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca PayPal, platformlarını kullanmaya çalışan aşırıcılıkla uğraşan işletmelere karşı da harekete geçti. Yeni girişimin bir parçası olarak PayPal ve ADL, Birleşik Latin Amerika Vatandaşları Birliği de dahil olmak üzere diğer sivil haklar örgütleriyle birlikte çalışacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>