Pazarlamacılar müşteri beklentilerinin yükseldiğini söylüyor

0

Pazarlamacılar müşteri beklentileri

Dünya çapında pazarlama liderleriyle yapılan araştırmaya göre, kalıcı müşteri ilişkileri kurmak için gelişmiş stratejilerle her zamankinden daha fazla araca, teknolojiye ve veriye sahip.

Dünya çapında 6.000 pazarlama liderinin katıldığı bir ankete dayanan The State of Marketing 2022 araştırması, pazarlamacıların belirsizlik karşısında nasıl geliştiğini, üçüncü taraf tanımlama bilgilerinin kullanımdan kaldırılmasına nasıl hazırlandıklarını, müşteri deneyimini iyileştirdiğini ve değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için inovasyon yaptıklarını vurguluyor.

Rapor, pazarlamacıların her zamankinden daha iyimser olduğunu ve pazarlamacıların yüzde 87’sinin çalışmalarının bir yıl öncesine göre daha fazla değer sağladığını söylüyor. Rapordaki bazı bulgular şu şekilde:

♦ Her üç pazarlamacıdan biri bütçe kısıtlamalarının zor olduğunu söylüyor.

♦ Pazarlamacıların yüzde 75’i hala üçüncü taraf verilerine yatırım yapıyor olsa da yüzde 68’i üçüncü taraf verilerinden geçiş yapmak için tam olarak tanımlanmış bir stratejileri olduğunu söylüyor.

♦ Pazarlamacılar, uzlaştırmaları gereken veri kaynağı sayısını neredeyse ikiye katlamayı bekliyor: 2021’de 10 ve 2022’de 15 kaynaktan 2023’te 18’e çıkması bekleniyor.

♦ Pazarlamacıların yüzde 71’i müşteri beklentilerini karşılamanın bir yıl öncesine göre daha zor olduğunu söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>