Perakendeciler için dijital dönüşüm zorunluluğu devam ediyor

0

Perakendeciler için dijital dönüşüm

Deloitte’un yayınladığı raporu, küresel tüketicilerin yüzde 54’ünün pandemi sonrası mağazada alışveriş yaparken kendilerini güvende hissettiklerini söylüyor. Ancak, bazılarının mağazalara geri dönmesine rağmen, çevrimiçi, çoğu tüketici için ileriye giden yol gibi görünüyor. Dokuz farklı ülkeden alışveriş yapanların alışkanlıklarına ilişkin bir BM araştırması , tüketicilerin çoğunluğunun çevrimiçi alışverişi artırdığını tespit ediyor.

Dell’in perakende uç çözümler ve ekosistemler başkanı Imran Ansani’ye göre, bu artan çevrimiçi talebi karşılama ihtiyacı, teknolojinin artık bir seçenek veya sonradan düşünülen bir düşünce olmadığı anlamına geliyor.

Dell Technologies World konferansında yaptığı konuşmada Ansani’: “Artık sadece stratejik bir rekabet farklılaştırıcısı değil, aynı zamanda varoluşsal bir perakende zorunluluğu haline geldi. Bu tür teknoloji, perakendeciler için mevcut gelirleri sürdürmenin yanı sıra yeni iş modellerini mümkün kılıyor” dedi.

Birçok küçük girişim, statükoyu bozmayı ve perakendecilerin dijital seviyelerini geliştirmelerine yardımcı olmayı umuyor.

Ansani, bu tür startup’ları Dell’in nihai çözüm stratejisinin “temel bir bileşeni” olarak nitelendirdi. Birbirleriyle sinerji oluşturmak için pazara giriş açısından potansiyel ortaklar olarak görüldüklerini öne sürdü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>