Pil tedariki elektrikli araçlar için engel mi?

0

pil tedariki elektrikli araçlar

Ultima Media, pil tedarikinin elektrikli araçlar önündeki sorununa dikkat çekti. Bunun çözülmesi gereken bir sorun olduğu vurgulandı.

Pil tedariki elektrikli araçlar için sorun olabilir

Volkswagen, Daimler ve Stellantis gibi ana otomobil üreticileri, Avrupa’da güvenli pil hücresi sağlamak için yarışıyorlar. Ancak elektrikli bu konuda tedarik sorunları yaşanıyor.

Yeterli miktarda lityum, nikel, manganez veya kobalt temin edememek, elektrikli otomobillere geçişi kademeli olarak gerçekleştirebilir. Bu otomobilleri daha pahalı hale getirebilir ve otomobil üreticilerinin gelir marjlarını tehdit edebilir.

Ultima Media’da bir otomobil analisti olan Daniel Harrison, “Tedarikin pil tedarik zinciri boyunca talebi sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda ciddi bir sorgu var” diyor.

Bununla birlikte, UBS gibi bankaların, EV brüt satışlarının yaklaşan on yılda artacağına dair tahminleri, siyasi kurumu ve otomobil üreticilerini sarstı ve pil üretimini yeniden düşünmeye zorladı. Ultima Media, 2030 yılına kadar, dünya çapında uluslararası arzın 2,140 GWh ve talebin 2,212 GWh olduğunu tahmin ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>