Play Store gizlilik verilerini artırıyor

0

Play Store gizlilik

Play Store gizlilik konusunda geliştiricilerden daha fazla bilgi isteyecek. Ayrıntılar Play Store’da güvenlik bölümünde görülecek.

Play Store gizlilik önlemlerini artırıyor

Google, yakında geliştiricilerin uygulamaları hakkında daha fazla gizlilik ve güvenlik bilgisi sağlamalarını isteyecek. Şirket, Play Store girişleri için Android uygulama üreticilerinin uygulamaları tarafından hangi verilerin toplandığını ve bu verilerin nasıl kullanıldığını açıklamasını gerektiren yeni bir “güvenlik bölümü” üzerinde çalışıyor.

Bölüm şifreleme gibi güvenlik özellikleri hakkında bilgiler içerecek.

Değişiklik, geçen yılın sonlarında Apple’ın App Store’unda görünmeye başlayan gizlilik ” nutrition labels” ne benziyor. Ancak burada yine de yeni Play Store listeleri bir süre gösterilmeyecek. Google tarafından paylaşılan bir zaman çizelgesine göre, Android kullanıcıları yeni güvenlik bölümünü 2022’nin ilk çeyreğinde görebilir. Bununla birlikte geliştiricilerin gelecek yılın ikinci yarısına kadar değişiklikleri yapması gerekmeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>