PlayStation Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

0

450 milyon adet satışa ulaşan PlayStation Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. 25. Yılını kutlayan PlayStation, bu dönemi rekorla taçlandırdı.

PlayStation Guinness Rekorlar Kitabı’nda

3 Aralık 1994 yılında Sony tarafından piyasaya sürülen PlayStation, 25. Yılını kutluyor. Tarihin en çok satan ve en çok beğenilen oyun konsolu olan PlayStation, sırasıyla PlayStation 1, 2, 3 ve 4 numaralı serileriyle toplamda 450 milyon satışa ulaştı.

Seri bazında baktığımızda ise şu tabloyla karşılaşıyoruz:

PlayStation 1: 102,5 milyon

PlayStation 2: 155 milyon

PlayStation 3: 87 milyon

PlayStation 4: 102,8 milyon

Sony ayrıca, şimdiye dek 526 milyon adet oyun sistemi satışı gerçekleştirmiş durumda. Taşınabilir oyun konsolları da listeye dahil edildiğinde ise Nintendo Sony’yi geride bırakıyor. Nintendo, toplamda 750 milyon adet satış yapmış durumda.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>