Podcast ve TV rekabeti büyüyor

0

Podcast ve TV

Reklam sektöründe Podcast ve TV sektörü arasındaki rekabet hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Podcast sektörü, yakında TV sektörünü geçecek gibi görünüyor.

Reklam sektöründe Podcast ve TV

BBC’nin StoryWorks isimli içerik departmanı, reklam sektöründe Podcast ile TV arasındaki rekabete yönelik yeni bir araştırma raporu yayınladı. StoryWorks’ün elde ettiği verilere göre, reklamlardan kaçındığını söyleyen kişilerin yüzde 22’si, Podcast’lerde geçen reklamların TV’lere göre daha hatırlatıcı olduğunu belirtiyor.

Ayrıca araştırma katılan kişilerin yaklaşık yüzde 94’ü, araba kullanmak veya ev işleri gibi günlük rutin işlerde podcast’lere daha konsantre olduğunu söylüyor.

Reklam sektöründe Interactive AdvertisingBureau tarafından yapılan tahminlere göre Podcast reklam sektörü, 678 milyon dolarlık hacme ulaşacak.

Ayrıca kullanıcılardan Podcast dinlerken telefonlarında gezinti yapmaları istendi. Ancak katılımcıların yüzde 18’i Podcast ile meşgul olmaya devam etti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>