Pokemon Go Twitter’ı geçmek üzere!

1

Bir anda dünyayı saran arttırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go’ya olan yoğun ilgi, onu Twitter’dan bile daha güçlü bir uygulama haline dönüştürdü.

Geçen hafta Nintendo and Niantic tarafından yayınlanan mobil video oyunu, dünyanın her yerinde milyonlarca insanın ellerinde telefonlarla sokaklara akmasına neden oldu. Oyunun sunucuları da bu yoğun ilgiyi kaldırmayıp ara ara çökerken, yeni Pokemon oyunu hakkındaki ilginç rakamlar, teknoloji piyasasının gündemine oturdu.

Rakamlara göre, ABD’deki aktif Android cihazların %5,2’sinde şu anda Pokemon Go oyunu kurulu bulunuyor. Arkadaş bulma uygulaması Tinder ise bu rakamın altında kalıyor. Dolayısıyla Pokemon şimdiden Tinder’dan daha büyük bir uygulamaya dönüşmüş durumda.

Android kullanıcıları arasında, her gün aktif olarak Pokemon oynayanların oranı ise %3’e yükselmiş durumda. ABD’de her gün Twitter’a giren Android kullanıcılarının oranı ise %3,5. Araştırmanın yapıldığı 8 Temmuz’dan bu yana ise oyunun Twitter’ı çoktan geride bırakmış olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>