Porsche, Silikon Vadisi’nde ofis kuruyor

0

Alman spor otomobil üreticisi Porsche, Silikon Vaidisi’ne adım atıyor. Son derece lüks ve spor otomobiller üreten marka, doğal olarak otomobillerinde son teknoloji ürünü özellikler kullanmak zorunda. Şirket şimdi bu son teknolojilere daha kolay erişmek için Silikon Vadisi’nde bir teknoloji şirketi kuracak.

Porsche’nin Silikon Vadisi’nde kuracağı şirket, Silikon Vadisi’nde diğer şirketlerle ortaklıklar kuracak, yeni teknolojiler geliştiren Start-up’lara yatırım yapacak ve daha gelişmiş Porsche otomobilleri üretmek için gerekli teknolojileri araştıracak.

Volkswagen grubuna bağlı olan Porsche geçtiğimiz yıl Almanya’da mobil dijital hizmetler sunmak üzere bir dijital departman kurmuştu. Porsche şimdi bu girişimini Silikon Vaidisi’nde şirketleştirerek dijital hamlesini büyütmüş olacak.

Porsche Digital, otomobillerin yeni mobil dijital platformlar olduğunu dile getiriyor ve otomobillere yönelik uygulamaların sürüş deneyimini değiştirecek en önemli faktörler olacağının altını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>