Procat ve SalesForce’tan iş birliği

0

Procat 1Procat, dünyanın en önemli bulut bilişim firmalarından birisi olan Salesforce’un stratejik iş ortağı oldu.

Söz konusu iş ortaklığı, 8 Eylül Salı sabahı Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlen bir etkinlik ile duyuruldu. Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı ve Salesforce Satış Direktörü ThomasHickey’in açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği ve yeni iş ortaklığının boyutları hakkındabilgi verdiği “Müşteri Deneyimi Yol Haritası” semineri etkinliğinde, Emirates AirwaysMarkave Müşteri İlişkileri Kıdemli Eski Müdürü Craig Lee ve Mulberry Consulting firması EskiBaşkanı David Hicks de bir workshop aracılığıyla müşteri memnuniyetinde mükemmeliyetin nasıl yakalanacağına ilişkin tüyolar verdi.

Yapılan iş ortaklığı anlaşması ve Procat’in teknoloji yatırımları konusunda bilgiler veren Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, çağrı merkezi sektörünün teknolojik yeniliklere en açık sektörlerden birisi olduğunu vurgularken, bu alanda yaptıkları iş ortaklıkları ile sektöre öncülük etmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Ersubaşı konuşmasında şunları söyledi: “Procat, kurulduğu 2004 yılından bu yana sektöründe farklı ve yenilikçi uygulamalar ve hizmetler oluşturma stratejisiyle çalıştı. Bu bağlamda müşteri  memnuniyetini artırmak, öncelikli hedeflerimizden birisiydi. Müşterileriniz ile olan iletişimde deneyimi mükemmelleştirmek için müşterinizin nerede olduğunu bulmanız öncelikli önem arz ediyor. SMS veya e-Mail kampanyaları ile veya elinizdeki dataya outbound aramalar yaparak müşterinize ulaşmak gün geçtikçe zorlaşıyor. E-Maillere ve SMS’lere geri dönüşler de azalıyor. Çünkü akıllı cihazlara, giyilebilir teknolojilere, sosyal medya mecrasına ilginin arttığı yepyeni bir dönemdeyiz. Bu yeni dönemde, müşterinin tüm kanallardaki yolculuğuna hakim olmak ve yenilikçi uygulamalar geliştirmek adına dünyanın en büyük bulut bilişim firmalarından Salesforce ile iş ortaklığı yaptığımız için son derece mutluyum.”

Salesforce Stratejik İş ortaklıklarından Sorumlu Türkiye Direktörü Richard Doyle ise, Salesforce’un başarılı müşteri ilişkileri yönetimi alanında sahip olduğu deneyime ve firmanın güven odağına dikkat çekerken bu deneyimi Procat gibi son derece yenilikçi, güvenilir bir teknoloji firmasıyla paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi. Hickey konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye genç ve dinamik bir nüfusa sahip ve hızla gelişmekte olan bir ülke. Aynı zamanda coğrafi konumu itibarıyla bölgesel bir merkez olma özelliği de olan Türkiye’de yeni teknolojilerin benimsenme oranları hızla artıyor. Bu bağlamda değerlendirildiğinde müşteri ilişkileri yönetimi pazarının Türkiye’de çok önemli bir pazar olduğu ve gün geçtikçe önemini daha da artıracağı düşüncesindeyiz. Procat gibi yenilikçi ve öncü bir firmayla çalışacak olmak bize mutluluk veriyor.”

Procat’in Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yıldırım Duyargil ise konuşmasında; Salesforce teknolojisinin kurumlara ne gibi faydalar sağlayacağına değindi. Duyargil, Satış, Hizmet, Pazarlama, Community, Uygulamalar ve Analiz olarak Salesforce’un bulut hizmetlerini gruplandırdığını, Procat olarak bu yapıların tamamına destek verebildiklerini belirtti. Duyargil ayrıca çözümün herhangi bir noktasında gerçekleştirilen değişikliğin / alınan aksiyonun 360 derece yönetim mantığında anında tüm Salesforce bileşenlerine, mobil uygulamalarına, raporlarına, dashboardlarına yansıdığının, böylelikle satış ve destek ekiplerinin yöneticilerine olabilecek en yüksek hızda ve şeffaf izlenme imkanı verdiğinin altını çizdi.

Hızlı inceleme, karar alma ve aksiyona geçmenin öneminin hızla arttığı günümüzde Salesforce’un kurumlara müşterilerinin yeni yolculuklarının her noktada eşlik etme imkanı tanıyan yegane yapı olduğunu söyleyen Duyargil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Big data dünyasında hızlı aksiyon alabilen kurumlar, prestijlerini ve müşteri hizmet kalitelerini koruyabilecek ve geniş kitlelere daha kolay ulaşabilir olacaklar. Bunun da bulut tabanlı Saleforce çözümü ile mümkün olduğunu düşünüyorum.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>