Profesyonellerin ücretsiz email kabusu

0

Switch.co_appsKOBİ’ler için bir IT departmanı barındırmak hatta kendi alan adlarına sahip e-posta adresleri oluşturmak bile bazen pahalı bir seçenek haline gelebilir. Bu nedenle iş dünyasında çalıştığınız şirkerlerin kimi zaman gmail veya hotmail uzantılı e-postalar verdiğine şahit olabiliyorsunuz. Bazen maliyet, bazen de alan adına dayalı bir e-posta hesabı açmak için yeterli bilgi sahibi olmamaktan kaynaklanan sorunlar nedeniyle KOBİ’ler kendilerine ücretsiz ve kolay kullanımlı gmail veya hotmail hesapları açabiliyorlar.

Ancak bu hesaplar, sadece uzantıları nedeniyle değil, isim seçimi nedeniyle de profesyonellikten uzak duruyor. Ahmet Yazıcı isimli bir çalışan için gmail’de hesap açmaya kalkıştığınızda, elinizde fazla bir seçenek kalmıyor. On binlerce Ahmet Yazıcı kombinasyonu ile karşılaşabiliyorsunuz ve sonunda ortaya çıkan e-posta adresi [email protected] gibi bir görünüme ulaşıyor.

Google şimdi bu problemi yenmek isteyen KOBİ’ler veya profesyonel şahıslar için, Google for Work servisini işaret ediyor. KOBİ’ler bu servise, kendilerine ait olan alan adını girerek, alan adı uzantılı eposta hesapları yaratma şansına kavuşuyorlar. Üstelik Google test aşamasındaki bu servisi için aylık 2 dolar ücret alıyor. Aslında Google for Work servisi yeni değil. Sadece e-posta servisi değil, KOBİ’niz için zengin bir bulut bilişim servisi almak istediğinizde aylık 3 dolarlık ödemeyle Google for Work’un tüm yeteneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Elbette, Google kadar dev bir yapının hizmetlerinde kimi zaman sorunlar çıkabiliyor. Güvenlik nedeniyle çok sıkı bir onay ve yeniden tanımlama süreçleri bulunuyor. Dolayısıyla, bu servisi kullanmaya başlamadan önce tüm güvenlik sorularınızı, kurtarma seçeneklerinizi en baştan netçe belirlemeniz gerekiyor, aksi halde şifrelerinizi unuttuğunuzda  keyfiniz çok kaçabilir.

Google, şimdilik test aşamasında olan bu yeni 2 dolarlık özel e-posta servisi için detay vermiyor ancak yakında resmen yayına sokacağı anlaşılıyor. Böylece artık iş dünyasında sık karşılaştığımız gmail ve hotmail uzantılı “kurumsal” e-posta adreslerinin sayısının hızla azalacağını tahmin edebilirsiniz.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>