Project Tango için kötü son

0

Project Tango için Google, 1 Mart 2014’te destek vereceğini açıklamıştı. Ancak bu süreç fazla sürmedi. Google, Android cihazlar için AR uygulamaları ve oyunları oluşturmak için ARCore üzerinde yoğunlaştığı için Project Tango’nun sonu geldi.

Project Tango desteği sonlandı

Google yaptığı açıklamada “ARCore ile tüm Android ekosistemine arttırılmış gerçekliği getirmeye odaklandığımız için Tango desteğini geri çekiyoruz. Son 3 yılda Tango ile bu kadar ilerleme kaydettiğimiz inanılmaz geliştirici topluluğuna teşekkür ediyoruz” dedi.

Tango, mobil cihazları etkinleştirmek için GPS kullanmadan çevrelerindeki konumlarına göre yerlerini tespit etmek amacıyla oluşturulmuştu. Lenovo ayrıca, 3D hareketini izlemek için cihazın arkasında bir sensör ve kamera da dahil olmak üzere bir Tango tabanlı telefon başlatmıştı. Tango’dan farklı olarak, ARCore ek donanım gerektirmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>