Projelerin hayata geçirilme süreleri kısalacak

0

adesso Grubu şirketlerinden e-Spirit AG, içerik yönetim sistemi (CMS) FirstSpirit’in en son sürümünün piyasaya çıktığını duyurdu. Yeni sürüm ile projelerin hayata geçirilmesi hızlanacak. FirstSpirit 5.1, şirketlerin projelerini hayata geçirme sürelerini ciddi oranda kısaltmalarına olanak sağlayan çok sayıda yeni özelliğe ve eklentiye sahip. Bu yeni özelliklerin, online içeriğin yönetildiği her noktada kullanıcı deneyimini iyileştirmesi amaçlanmış. Pazarlama yöneticileri, artık web sitesi ziyaretçilerine daha basit ve etkin bir biçimde kişiselleştirilmiş içerik ve deneyim sunabilecekler. Yeni sürüme, yazılım geliştirme ve entegrasyon ihtiyaçlarının rekor kısa sürelerde tamamlanmasına yardımcı olan teknik özellikler kazandırılmış. FirstSpirit ürünü, Türkiye’de adesso Turkey Bilgi Teknolojileri tarafından müşterilerine sunuluyor. adesso Türkiye Ofisi, ürünün lisanslanmasının yanı sıra, entegrasyonu ve özelleştirilmesi konularında da hizmet veriyor.

Tüm kullanıcılar için mükemmel kullanıcı deneyimi: müşteriler, editörler, pazarlamacılar ve BT

FirstSpirit 5.1’in geliştirilmesinde iki kilit konu öncelik olarak belirlendi. FirstSpirit’in tarayıcı tabanlı, merkezi içerik düzenleme ortamı “ContentCreator” baştan aşağı yenilenerek, pazarlama yöneticilerinin ve editörlerin her türlü dijital kampanya, hedef grup, çıkış kanalı ve son kullanıcı cihazı için kişiselleştirilmiş ve dinamik içerik yaratıp yayınlamaları daha kolay hale getiriliyor. İkinci konu da, geliştirici deneyiminin iyileştirilmesi oldu. Bu da, şirketlerin yeni çevrimiçi servislerini, işlevlerini veya başlı başına bir web sitesini her zamankinden hızlı bir biçimde müşterilerine sunabilmelerini sağlıyor.

FirstSpirit Multi Perspective PreviewMulti-perspective preview: Her boyutta içerik Yeni çok perspektifli ön izleme, editörlerin FirstSpirit içerik sayfalarını kendi müşterilerinin gözlerinden incelemelerini sağlar. Tek bir tıkla, tam olarak hangi içeriklerin ne zaman hangi hedef gruba gösterildiğini ve sayfaların mobil ortamlarda karşılaşılan farklı görüntüleme boyutlarında nasıl göründüğünü görmeleri mümkündür. İçerik ve içeriğin sunumu doğrudan ön izleme modunda optimize edilebilir. Editörler aynı şekilde pazarlama kampanyalarını da cihazlara ve ziyaretçi profillerine göre özelleştirebilirler. Bu yaklaşım, responsive tasarım kullanılarak yapılan geliştirmeler için gereken zaman ve maliyeti ciddi şekilde düşürür ve responsive olarak tasarlanmış web sitelerinin bakımını kayda değer oranda kolaylaştırır.

Web uygulamalarını sorunsuz bir şekilde kullanın: Tüm düzenleme görevleri için merkezi bir kullanıcı ara yüzü FirstSpirit ContentCreator, içerikle ilgili tüm faaliyetler için merkezi, web tabanlı bir kokpittir. Editörler web sitesini doğrudan bir tarayıcı kullanarak ön izleme sayfası üzerinden düzenleyebilirler; sanki herhangi bir web sitesinde dolaşıyormuşçasına basit ve hızlı bir şekilde çalışabilir.

Geliştirilmiş Drag&Drop desteği: Editörlük çalışmalarını hızlandırır Content Creator’ın halihazırda kapsamlı olan Drag&Drop seçenekleri, editörlük çalışmalarının daha içgüdüsel olarak yapılmasını sağlayabilecek ve zamandan tasarruf sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Örneğin, Sürükle&Bırak kullanılarak linkler yaratılabiliyor. Ayrıca masaüstü, web uygulaması veya FirstSpirit medya yönetimi gibi farklı kaynaklardan resim,video ya da başka veriler doğrudan istenen hedef alana sürüklenebiliyor ve içerik güncellenebiliyor.

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>