Qualcomm araç çipleri için otomotiv devleriyle anlaştı

Qualcomm araç çipleri
Qualcomm araç çipleri

Qualcomm araç çipleri için otomotiv devleriyle yeni anlaşmalar yaptığını duyurdu. Bu anlaşmalar ile Qualcomm otomotivdeki gücünü artırıyor.

Qualcomm araç çipleri konusunda devlerle birlikte ilerleyecek

Qualcomm Corp, otomobil üreticilerine Volvo Group, Honda Motor Co Ltd ve Renault SA’ya çip sağlamak için yeni anlaşmalar başlattı. Qulacomm ayrıca ürün türlerini dijitalleştiren eski otomotiv şirketleriyle ortak olma çabasını hızlandırdı.

Qualcomm, kendi kendini süren araba beyinlerinden dijital gösterge panelleri ve bilgi-eğlence yöntemlerini çalıştıran çiplere kadar otomotiv sektörü için çeşitli otomotiv seçenekler geliştirdi.

Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Qualcomm, Geely Holding destekli üreticiler Volvo ve Polestar ile Qualcomm’un “Snapdragon Cockpit” çiplerini ve Alphabet Inc’in Google’ın bu yılın sonlarında otomobillerde çalışan bir sistemini kullanmak için bir anlaşmaya vardığını belirtti.

Anlaşma, Volvo’nun bu yıl üretime başlayacak olan elektrikli SUV’unun, Google Asistan’ın eller serbest kullanımına ve Google Haritalar ile navigasyona girmesine izin verecek. Firmalar, gelecekteki yükseltmelerin kablosuz olarak gönderilebileceğini belirtti. Qualcomm ayrıca Honda’nın “kokpit” yongalarını 2023’te yollara çıkabilecek otomobillerde kullanmaya başlayacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz