Qualcomm BMW için çip üretecek

0

Qualcomm BMW

Qualcomm BMW için çip üreteceğini duyurdu. Bu çipler BMW’nin otonom sürüş teknolojisinin geliştirilmesinde kullanılacak.

Qualcomm BMW için çip üretimine başlayacak

Qualcomm yaptığı açıklamada, Alman otomobil üreticisi BMW’nin çiplerini yeni nesil sürücü destek ve kendi kendine sürüş sistemlerinde kullanacağını söyledi.

San Diego merkezli Qualcomm, cep telefonları için dünyanın en büyük çip tedarikçisi konumunda. Ancak çip satışlarının üçte birinden fazlasının telefon dışındaki kaynaklardan gelmesiyle Qualcomm farklı alanlara da yöneliyor. Son olarak Qualcomm, otomotiv sektörü için dev bir anlaşmaya vardı ve BMW ile çalışmaya başlayacağını duyurdu.

BMW’nin bir sözcüsü, yeni çiplerin 2025’ten itibaren üretime başlayacak olan ‘Neue Klasse’ serisi otomobiller için kullanılacağını söyledi. Otomotiv çipleri, General Motors Co. gibi şirketlere bilgi-eğlence sistemleri gösterge panelleri için çipler sağlayan Qualcomm için önemli bir büyüme alanı.

Ancak şirket, aynı zamanda, otomatik şerit tutma ve nihai kendi kendine sürüş sistemleri gibi görevler için sürücü yardım bilgisayarlarına güç sağlayan çipleri tedarik etmede çip endüstrisindeki rakipleri Nvidia Corp ve Intel Corp’a meydan okumak için çalışıyor. Qualcomm ve BMW ön, arka ve çevre görüş kameralarından gelen verileri analiz etmek için özel bir Qualcomm bilgisayarlı görü işleme çipi kullanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>