Qualcomm Nuvia’yı satın alıyor

0

Qualcomm Nuvia

Eski Apple çalışanları tarafından kurulan Nuvia’yı Qualcomm satın alacak. Qualcomm Nuvia’yı satın almak için 1.4 milyar dolar ödeyecek.

Qualcomm Nuvia’yı bünyesine katacak

Yeni kurulan küçük başarılı girişimleri bünyesine katma konusunda çok başarılı olan Qualcomm, bu kez Nuvia’yı satın alıyor. Apple’ın eski CPU tasarımcıları tarafından kurulan Nuvia, 1.4 milyar dolara Wualcomm bünyesine geçecek.

Aslında 2019 yılında kurulan çok yeni bir şirket olan Nuvia, 5G bilgi işlem talepleri alanında çalışmalarını yürütmekteydi. CPU teknolojisinde bir hayli gelişmiş olan Nuvia, Qualcomm bünyesinde akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar işlemcileri konusunda katkı verecek. Ayrıca satın almayla birlikte Nuvia’nın kurucu ortakları Williams, Manu Gulati, John Bruno Qualcomm bünyesine katılacak.

Qualcomm’un üst düzey yöneticilerinden Cristiano Amon, Nuvia’nın ekiplerine katılmış olmasından büyük bir heyecan duyduklarını, 5G dönemi için yeni ürünler ve deneyimler sağlama konusunda çok iyi konumda olduklarını söyledi. Ayrıca Qualcomm’un 22 ortağından da bu satın almayla ilgili duyulan heyecanın bildirildiği bir mesaj paylaşıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>