Qualcomm’un yeni başkanı belli oldu

0

Qualcomm Incorporated, Başkan Yardımcısı görevindeki Cristiano R. Amon’un 4 Ocak 2018’den itibaren geçerli olmak üzere Başkanlığa terfi edildiğini açıkladı. Amon, yeni görevinde Qualcomm’un temel işlerinin yanı sıra yeni iş fırsatlarının da büyümesini sağlayacak anahtar stratejilerini kurmakla görevli olacak.

Amon buna ek olarak, Qualcomm Incorporated Başkanı Steve Mollenkopf’a raporlama yaparak, QCT tarafında da liderliğine devam edecek.

Steve Mollenkopf atama hakkında konuştu

Kararla ilgili olarak konuşan Qualcomm Incorporated’ın Başkanı Steve Mollenkopf,“Cristiano’nun sektör, mühendislik ve işletme becerilerinin eşsiz birleşimi ve deneyimi onu bu pozisyon için doğru kişi yapmaktadır. Bu sayede hem 5G öncülüğünde hem de mobil, Nesnelerin İnterneti, otomotiv, sınır bilişim, networking alanlarında Qualcomm’un lider konumunun ve teknolojilerinin daha da ileriye taşınacağına inanıyorum” dedi.

Amon görevi sırasında Qualcomm’u endüstri lideri olarak konumladı, Çin’de yonga seti stratejisini ve faaliyetini başarıyla oluşturarak yan pazarlarda büyüme sağladı ve şirketin uzun vadede başarılı olabilmesi için şart olan derin ve stratejik müşteri ilişkileri geliştirdi. QCT’nin yol haritasını 2008’den beri Amon çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>