RENAULUTION: Renault’un elektrikli araç stratejisi

0

Renault elektrikli araç

Renault, elektrikli ve içten yanmalı motorlu otomobiller için ayrı bölümler oluşturmaya çalışıyor.

Fransız otomobil üreticisi tanıttığı “stratejik araştırması” ile üç yıl içinde ilk kez pozitif yıllık gelir bildirdi ve geri dönüş planının programın ilerisinde olduğunu belirtti. Fonları daha sağlam temellere dayanan firma, elektrikli otomobillere geçişte öncülük ederken hisse maliyetleri yükselen Tesla ve Volkswagen gibi şirketlere yetişme çabalarını hızlandırıyor.

Renault, “saf elektrikli bir varlığın” Fransa merkezli olabileceğini ve ortaklığa açık olabileceğini, içten yanmalı motor ve hibrit otomobiller için ayrı bir kuruluşun ise Fransa dışında çok iyi bir şekilde merkezlenebileceğini ve aynısını yapabileceğini belirtti.

Bununla birlikte İspanya, Renault’nun hibrit aktarma organları üretimindeki en önemli merkezi diyebiliriz. Firma içten yanmalı motorları Romanya, Türkiye ve Güney Kore’den tedarik ediyor.

Düşük karbonlu bilgi birikimine odaklanan firmalar için finansman yöneticileri arasında artan seçim, Tesla’nın dünyanın en değerli otomobil üreticisi haline gelmesine yardımcı oldu ve bazı tüccarlar ve analistlerin farklı otomobil üreticilerini içten yanmalı motorları ve elektrik şirketlerini ayırmayı hesaba katmaya teşvik etmesine yol açtı.

Renault’ın 2030 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli olma hedefi de bu alanda büyük bir öneme sahip. Hatta Renault’un stratejisi “RENAULUTION” olarak da anılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>