Rivian elektrikli araç fabrikasını doğruladı

0

Rivian elektrikli araç

Rivian elektrikli araç fabrikası hakkında çıkan iddiaları doğruladı. 5 milyar dolarlık bir tesis kurulmasının planlandığı belirtildi.

Rivian elektrikli araç fabrikası iddialarını cevapladı

Elektrikli araç üreticisi Rivian, Gürcistan’da 5 milyar dolarlık bir montaj tesisi ve pil fabrikası kurmayı planladığını doğruladı.

Eyalet Başkenti’nde Kemp ile düzenlenen basın toplantısında, fabrikasında 7.500 işçi çalıştırma planları ana hatlarıyla açıkladı. Eyalet yetkililerinin yaptığı bir iş sayımının 10.000’e çıkabileceğini söyledi. Tesis, Atlanta’nın doğusundaki bir saatlik sürüş mesafesinde, geniş bir tarım arazisi ve çam ormanı alanı üzerine inşa edilecek.

Rivian, yılda 400.000 adede kadar araç üretmeyi umduğu Georgia fabrikasında 2024 yılında üretime başlamayı planlıyor. İnşaatın önümüzdeki yaz başlaması planlanıyor.

Georgia, araç fabrikası için Teksas’ı ve diğer birçok eyaleti geride bıraktı. Rivian, yeni fabrikanın Rivian’ın önemli bir yatırımcısı olan Amazon için teslimat kamyonlarına ek olarak R1T kamyonunu ve R1S SUV’sini monte edeceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>