Rivian teslimat gecikmeleri yaşıyor

0

Rivian teslimat

Rivian teslimat gecikmeleri yaşadığını bildirdi. Ocak ayında yapılması planlanan teslimatların Mayıs ve Temmuz ayına sarktığı belirtildi.

Rivian teslimat gecikmeleri nedeniyle sorun yaşıyor

Amazon destekli elektrikli araç üreticisi Rivian Automotive, R1S SUV için rezervasyon yaptıran müşterilere teslimat gecikmelerini bildirmeye başladı.

Şirketin hisseleri öğleden sonra ticaretinde yüzde 4,5 düşüşle 114,31 dolarına geriledi. Şirket daha önce R1S’in, Illinois fabrikasında Aralık ayında üretime başlayacağını ve ilk teslimatların Ocak ayında beklendiğini söylemişti.

InsideEVs ve Electrek medya kuruluşlarına göre Rivian, müşterilere teslimat aralığının en erken Mayıs ve Temmuz ayları arasında değiştirildiğini bildirmek için e-postalar göndermeye başladı.

Reuters, bilgileri bağımsız olarak doğrulayamadı ve Rivian, bir yorum için hemen müsait değildi.

100 milyar ABD doları değerinde başarılı bir halka arzdan elde edilen nakit parası bulunan girişim, ikinci bir ABD fabrikası için planlarını açıkladı. Rivian sonunda Avrupa ve Çin’de de fabrikalar açmak istiyor. İkinci ABD tesisi için bir yer veya zaman çerçevesi sağlamadı.

Şirketin hisseleri 10 Kasım’da Nasdaq’taki ilk çıkışında yüzde 53 kadar yükseldi. Rivian’ın ikinci en değerli ABD otomobil üreticisi konumunu pekiştirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>