Roblox 3D reklamları test edecek

0

3D reklam

Roblox, yıllık geliştiriciler konferansındaki bir rapora göre, bu yılın sonuna kadar geliştiriciler ve bir reklam verenle 3D reklamları test edecek.

Roblox, daha iyi “sürükleyici reklamlar” olarak bilinen 3D reklamcılığın, deneyimin yalnızca 13 yaş ve üstü kitlelere ulaşacağını söyledi. Ancak duyuru, kötüleşen bir ekonominin, Snap Inc. ve Facebook sahibi Meta Platforms gibi devler de dahil olmak üzere reklam endüstrisini mahvetmeye devam ettiği bir zamanda geldi.

“Jailbreak” ve “MeepCity” oyunlarıyla ünlü California merkezli Roblox, karantinadan sonra okulların yeniden açılması ve yüksek enflasyonun kullanıcı harcamalarını kısmasıyla sıkıntıyı hissetti.

Soğutma talebiyle mücadele etmek için Roblox, oyuncuların takılmaktan ve sohbet etmekten alışverişe ve konserlere katılmaya kadar her şeyi yapabileceği sanal bir alan olan “metaverse” yi ikiye katlıyor.

Şu anda gelirinin çoğunu, çocukların aksesuar veya evcil hayvan gibi oyun içi öğeler satın alarak oyuncuların avatarlarını yükseltmek için kullandıkları sanal para birimi “Robux”tan elde ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.