Robot kargolar teslimata devam ediyor

0

Robot kargolar

İngiltere merkezli Starship Technologies, robot kargolar ile teslimata devam ediyor. Bu teslimatlarda, 50 bin barajı aşıldı.

Robot kargolar: Starship Technologies

2018 yılında hizmete başlanılan robotik kargo hizmeti, tüm hızıyla devam ediyor. Starship Technologies’in başlattığı robotlarla kargo hizmetinde, 50 bin teslimat barajı geçildi.

Bu teslimatlarda şu ana kadar 322 bin km yol kat edildi. Deneme aşamalarını geçen robotik kargolar, artık restoranlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Ancak küresel ölçekteki işletmeleri düşününce, bu teslimatların henüz başlangıç aşamasında olduğunu söyleyebiliriz.

Domino’s Pizza günde 2 milyon teslimatla bu alandaki lider şirketler arasında yer alıyor.

FedEx’in yayınladığı bir rapora göre ise küresel ölçekte gün 15 milyondan fazla teslimat yapıldı.

Starship Technologies’in teslimat sayısı, şu an için az olsa da büyük ölçekli firmaların robotlarla kargo teslimatını başlaması, bu çalışmaları destekleyici nitelikte olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>