Robotaksi hizmetinde Asya önde gidiyor

0

Robotaksi hizmeti

Çinli teknoloji devi Baidu, 2030 yılına kadar 100 şehirde robotaksi dağıtmayı planlıyor. Baidu’nun ilk hedefi; 2025 yılına kadar 65 şehri kapsamak ve ardından 2030 yılına kadar 35 şehri daha kapsamak.

Yol haritası, Baidu’nun dördüncü çeyrek 2021 kazanç çağrısı sırasında CEO ve Kurucu Ortak Robin Li tarafından açıklandı. Baidu Core’dan elde edilen gelirler, 2021’de, reklam dışı gelirdeki yüzde 71’lik bir artışın etkisiyle bir önceki yıla göre yüzde 21 arttı. Bu, şirketin büyük reklam işinden uzakta başarı bulduğunu gösteriyor.

Li, “Akıllı ulaşımdan elde edilen gelirler hızla büyüyor ve 2021’de önceki yıla göre iki katından fazla arttı. . Apollo Go, otonom araç çağırma hizmetlerinin ölçeklenebilir çalışmasına yönelik büyük adımlar atmaya devam etti” dedi. Baidu, robotaksi işini hızlandırarak ivmesini artırmak istiyor.

Ayrıca Li: “Geniş ölçekli operasyonun, test aşamasında görünmeyen sorunları belirlememize ve aynı zamanda ‘Dördüncü Seviye’ otonom sürüş teknolojisi ilerlemesini zorlamamıza izin verdiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Li, Apollo Go’nun 213.000 sürüş sağladığını ve çeyrekten çeyreğe sağladığı sürüş sayısını neredeyse ikiye katlamaya devam ettiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>