Robotik dış iskelet piyasası büyüyor

0

Robotik dış iskelet

Robotik dış iskelet piyasası hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Özellikle sağlık ve endüstriyel uygulamalarda robotik dış iskelet tasarımları, günlük ve iş hayatında oldukça yardımcı olacak.

Robotik dış iskelet milyar dolara ulaşacak

Dış iskelet teknolojisi pazarı her geçen yıl hızlı bir şekilde büyüyor. ReportsnReports tarafından yapılan küresel bir tahmine göre, dış iskelet pazarları 2013 yılında 299,8 milyon dolardan yükselerek 2023 yılında 2.8 milyar dolara ulaşacak. Büyümenin özellikle dijital iş süreçlerine geçiş döneminde endüstriyel alanda işçiler tarafından kullanılacak.

Sektördeki en büyük pay ise Kuzey Amerikalı şirketlere sahip. Geçtiğimiz günlerde , 2000’li yılların başında DARPA hibesi altındaki ilk güç iskelet modellerinden birini geliştiren Utah merkezli Sarcos bu alanda öncü çalışmalara imza atıyor.

Endüstriyel sektörün yanı sıra dış iskelet çalışmaları sağlık sektöründe de önemli bir paya sahip. Özellikle engelli kişilerin günlük yaşamlarında yardımcı olacak farklı tasarımla gerçekleştiriliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>